Ez a gyakorlatban nem jelent mást, mint a bevándorlásellenes ellenzéki erők és a velük szimpatizáló választópolgárok kommunikációjának megbénítását a közösségi médiában. A kormány infrastrukturális minisztere, a zöld párti Peter Eriksson elismeréssel illette a Facebook segítőkész hozzáállását. Egy minapi rádióinterjúban úgy fogalmazott: a választást „veszély fenyegette”, de a Facebook „megtartotta a kormánynak tett ígéretét”. A miniszter azt is elmondta, hogy a Google-t és már online szolgáltatókat is megpróbálta abba az irányba terelni, hogy a politika, az állam is szabályozhassa közösségi médiát, és eltávolíthassa a kéretlen bejegyzéseket.
Miért ne lehetne egy kormányt leváltani?
Netán jobbra (ha nem is a Jobbikra) cserélni?
Ehhez minden feltétel adott, jövő tavasszal választás lesz, egyéni körzetekben és pártlistákon egyszerre csábíthatóak el az emberek.
Lassacskán ráfordulva a jövő évi választások előtti célegyenesre, Gyurcsány Ferenc leporolta egy régebbi ötletét, és „újra kitalálta”, hogy a határon túli magyarok ne szavazhassanak az országgyűlési választásokon. A habitus persze ismerős, már-már trollkodásnak minősülne felsorolni, hogy a 23 millió „románnal” történő riogatástól elkezdve a Nastase-koccintáson át a 2004. december 5-ei ellenkampányig hány olyan baloldali és gyurcsányi gesztus, megszólalás vagy akció volt, mely már-már súrolta a Btk-s hazaárulás tényállását. Nem felejtendő persze az sem, hogy a kedvezményes honosításról szóló, 2010-es országgyűlési döntést csak 3 MSZP-s képviselő nem szavazta meg – Molnár Csaba, Szanyi Tibor és – ki nem találnák – Gyurcsány Ferenc. És az sem, hogy a komplett MSZP-frakció mondott nemet a Nemzeti Összetartozás Napjáról (június 4.) szóló 2010-es határozati javaslatra is.
A választáson meggyengült CDU és a CSU vezetői a mostani kompromisszumot nagy sikerként adják el, hiszen az ő bázisszámuk a 2015-ös egymilliós tömeg. A németeknek ehhez képest “kéne” örülniük, hogy eztán már “csak” 200,000 új menedékkérő érkezhet. Igaz, évente!
Már “csak” évi 200,000 migránst fogadnak be.