1. “Nincs is kötelező betelepítési kvóta”
Attól, hogy valamit nem nevezünk annak, attól az még igenis létezhet. Ilyen a kötelező betelepítési kvóta, ami már tavaly is szerepelt Soros György javaslatai között.
Látva a tagországok és az európai polgárok többségének ellenállását, Brüsszel taktikát változtatott, és sok apró jogszabály segítségével, “lopakodva” dolgozik a kötelező betelepítési kvóta megvalósításán.
(Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke.)
Az októberi népszavazást az ellenzék számos eszközzel igyekezett és igyekszik ellehetetleníteni. Ebbe beletartozott a vonatkozó NVB-határozatok bíróságon, bírósági döntések és országgyűlési határozatok Alkotmánybíróságon történő megtámadása, s annak szajkózása, hogy az inkriminált ügyben nem lehet referendumot tartani, mert az nem országgyűlési kompetencia, tiltott tárgykor és a kérdés nem is egyértelmű. Ezen, a népszavazás tárgyának diszkreditálására irányuló kísérletek – mivel jogilag nem álltak meg a lábukon – mind elbuktak.
Tekintettel arra, hogy az értelmiség oly büszke a saját intellektuális és morális felsőbbrendűségére, kissé furcsállom, hogy ők is úgy viselkednek, mintha lenne valamiféle értelmiségi központ, ahonnan ugyanilyen paneleket küldözgetnek szét. Ezeket aztán ellövik publicisztikákban, pont úgy, ahogy a szóvivők elmondják a pártszövegeket. Nem volna ezzel baj, és nem is húzná az ember gúnyos mosolyra a száját, ha nem épp ezért bírálnák a politikát.
(Kép forrása: itt.)
A megmondás szerint Belzebub Orbán Viktor kivezeti Magyarországot az Európai Unióból. Az unalomig ismételt – és hamisított – szöveg mostanság ritkábban kerül elő (miszerint az Unión kívül is van élet – bár erről a briteket kéne megkérdezni pár év múlva, én azért arra tippelek, hogy így vagy úgy, de életben maradnak).
(Kép forrása: itt.)
Ezzel párhuzamosan vannak olyanok is, akik gondolatkísérletekbe kezdtek, melyek arról szólnak, hogyan kéne kivezetni Magyarországot az Európai Unióból. Vannak, akik csak úgy elszólják magukat, és vannak, akik talán még komolyan is gondolják. Ezekhez az ötletekhez vajmi kevés köze van magának az Ördögnek, vagyis a magyar miniszterelnöknek: a magyar népszavazás ugyanis inkább a bennmaradást erősíti, semmint a távolodást, de a gondolatkísérletek esetében nem komoly elvárás a logika.