(Az osztrák kormány kiadványa a migránsok számára. A füzet egyik fő témája a nemek egyenjogúsága.)
(Migránsokkal szelfiző Angela Merkel.)
A kölni események után sokan reménykednek abban, hogy végre fordulópontra jut a német – vagyis az európai – bevándorlási politika. Hasonló volt a közhangulat tavaly novemberben is, a párizsi mészárlást követően: most már elég, betelt a pohár, vége a PC uralmának, ki kell józanodni. És néhány dolog valóban máshogy is lett a történtek után. Számos uniós országban megerősítették a rendőri / katonai jelenlétet az utcákon, növelték a terrorkészültség szintjét, Brüsszelben nekimentek a város terrorista-negyedének. De történt érdemi változás Európában? Nem. Ezek csak látszatintézkedések. Továbbra is tömegesen érkeznek az illegális bevándorlók, csak január első hetében több mint 20 ezren lépték át a horvát-szlovén határt.
A szilveszteri támadások kapcsán elsősorban nem a konkrét elkövetőket kell üldözni, hanem a szervezőket kell felkutatni – röviden ezt állítja Kóczián Péter. Érvelése azonban több sebből vérzik.
(Támadókat tartóztat le a német rendőrség a kölni pályaudvarnál szilveszter éjjel.)
Elgondolkodtató, hogyan lehet egy adott pillanatban több városban nagyon hasonló cselekményeket úgy elkövetni, hogy a végrehajtók több százan vannak jelen és mindegyikük célirányosan cselekszik.