Kiszelly Zoltán
Kiszelly Zoltán politológus

Kanada sem kér Soros álciviljeiből

A kanadai Szenátus jogi bizottsága nemrég kezdte el a “harmadik félnek” nevezett, külföldről támogatott agitációs és propaganda csoportok szabályozását célzó törvénytervezet vitáját. Főként az ottani konzervatívok szigorítanák a külföldi érdek térnyerését. Jó okuk van rá.

A 2015 októberi kanadai választást abszolút többséggel a Liberális Párt nyerte, így Justin Trudeau pártja egyedül kormányozhat. A választás óta egyre több részlet derül ki a külföldről finanszírozott, magukat civilnek mondó szervezetek ténykedéséről. Alig meglepő módon a legtöbb ilyen szervezet székhelye az USA-ban van, és legtöbbjüket egészen véletlenül Soros György alapítványai is támogatják.

Soros és a kanadai miniszterelnök.

A kanadai példa azért is fontos, mert az ottani sikeres recepttel próbálkoztak 2016-ban az amerikai elnökválasztásnál, és a jelek szerint ugyanezzel fognak a 2018-as magyar országgyűlési választások kampányában is próbálkozni. Nézzük, mi is történt Kanadában?


Lánczi Tamás
Lánczi Tamás politológus

A liberális bálványok tündökléséről és bukásáról

Ugye mindannyian emlékszünk még arra, amikor nem is olyan régen az Uber a Szabad Világ jelképe volt. A menőség netovábbja.

Aki überezik, az trendi, okos, felvilágosult és fiatalos – sulykolta a baloldali sajtó. Ha nem überezel, akkor lényegében egy kőbaltás ősember vagy. Az Uber-féle „közösségi” elven működő vállalkozásoké a jövő, és azok az országok, ahonnan kitiltották vagy ahonnan kivonult az Uber, végérvényesen kikerülnek a világgazdaság vérkeringéséből, lényegében Észak-Koreával egy szintre süllyednek.