Nem túlzás azt állítani, hogy a nagy múltú, komoly diplomáciai hagyományokkal rendelkező állam elnöke – aki mindeddig a kötelező betelepítési kvóta egyik legharcosabb támogatója volt – komplett hülyét csinált magából az elmúlt napokban.
1. A hét elején hat uniós tagállam, köztük Franciaország, önhatalmúlag úgy döntöttek, hogy befogadják a Máltánál veszteglő „civil” hajóra (Lifeline) felvett migránsokat. Úgy tűnik tehát, hogy Franciaország támogatja a „mediterrán taxit”, az afrikai partokról begyűjtött migránsok befogadását. Ha azonban az önkéntes befogadás működik, akkor miért van szükség egyáltalán kötelező kvótára?
Ráadásul fél év múlva már egy nagy valószínűséggel kedvezőbb politikai összetételű Európai Tanács fogja megvitatni a kérdést, vagyis a betelepítési kvóta ellenzői erősebb helyzetből futhatnak neki a vitának.
(Kép forrása: itt.)
Egyik szemünk tehát nevet ugyan, de a másik sír: a hatékony határvédelem elemi érdeke lenne Európának, de az Unió továbbra is képtelen elszánni magát a szükséges intézkedések meghozatalára. Ez rossz hír.
(Kép forrása: itt.)
Az újkori népvándorlás csak a tavalyi helyzethez képest enyhült. Számokban kifejezve Németországba a tavalyi egymillió helyett 2016-ban “csak” 230 000 migráns érkezett. Lássunk tisztán: Berlin és Brüsszel a tavalyi ellenőrizetlen és tömeges bevándorlás helyett ellenőrzött és ütemezett beáramlást szeretne. Soros György tavaly szeptemberben még évi egymillió migráns Európába telepítését javasolta, most éppen évi 300-500 ezerben gondolkodik.
(Angela Merkel és Francois Hollande a pozsonyi informális EU-csúcson.)